Сортування пір’я та пуху на виробництві
07.08.2017
Процес прання пуха та пір’я
16.10.2018
Показати всі

Перевірка якості пуха та пір’я


Перевірку якості пухо-пір’яної сировини починають з візуального аналізу. Роблять це при денному світлі на темній поверхні столу, розташувавши 100-150 г матеріалу, обмацуючи його руками, а також шляхом підкидання вгору невеликої його кількості.

Візуально визначають наявність в сировині наступних показників: вигляд, співвідношення білого і сірого пір’я і пуху, наявність грудочок, ворси, присутність вживаного матеріалу (тобто пух, що збився в грудки, побиті міллю пір’я і пушини, поламані ворсини, забруднення тощо), кількість пір’я, наявність лущеного пера, наявність або відсутність курячого пера і т. д.
Свіжим пером вважається перо останнього збору, що не було в користуванні. Воно відрізняється пружністю, нормальною формою суцільного опахала, цілісністю стрижня, відсутністю грудочок злежалого пера, свіжим запахом.

Перо вживане характеризується малою пружністю, наявністю грудочок, особливим запахом, зігнутістю пір’їнок, опахала яких прилягають до стрижня.
Інколи б/у перо в тії чи іншій кількості додають до свіжого.
Далі матеріал пробують навпомацки. Так визначають м’якість або наявність пір’я з твердими стрижнями.

Для визначення стороннього запаху в пір’ї пучок пера стискають в руці на 4-5 хв, потім пробу нюхають. Під впливом тепла руки сторонній запах стає більш інтенсивним і краще відчувається.
Далі сировину зважують, просушують і оглядають через мікроскоп.
Наша компанія дуже відповідально ставиться до перевірки якості кожного кілограму нашої продукції. Лабораторія обладнана найсучашнішим обладнанням для визначення показника якості Fill Power, та пушності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *