Попит на якісний гусячий пух, незважаючи на його відносно велику вартість, продовжує залишатися високим у всьому світі. В Україні є давні традиції по розведенню гусей. У культурі наших предків пухові перини і подушки займали велике місце. Жодне придане на весілля не обходилось без них.
В теперішній час виробництво гусей здійснюється як на великих фермах, так і в окремих невеликих присадибних господарствах. При правильному підході до організації господарства з розведення гусей українські фермери та підприємці можуть отримувати чималий прибуток, виробляючи такі продукти, як: яйця, пташенята, субпродукти, гусячі консерви, м’ясо, жири, пух і пір’я для легкої промисловості (виробництво меблів, ковдр, подушок, пуховиків, спальних мішків, тощо). Вихід гусячого пуху зі свіжого пера становить 20% від ваги. Таким чином, для отримання 200 г якісного гусячого пуху потрібно не менше 1 кг свіжого гусячого пера.
Український пух за своїми якостями і властивостями перевершує пух з Китаю, тому український пух набагато дорожчий китайського. Кластер (пушина) українського пуху більша, тому український пух краще зберігає тепло. Китайський пух дрібніший і має меншу теплопровідність. Відповідно, одяг і постіль, наповнені якісними пухо-пір’яними сумішами, виробленими в Україні, будуть легшими, краще утримувати тепло і довго служити. Через це український пух і цінується більше покупцями з країн Європи та США. Ми радимо вам купити пухо-пір’яні наповнювачі для постілі та одягу краще українського виробника, хай він і буде дорожчий.