Сортування пір’я та пуху на виробництві

Прання пуху та пір’я на виробництві
01.08.2017
Перевірка якості пуха та пір’я
11.08.2017
Показати всі

Сортування пір’я та пуху на виробництві

Принцип сортування пір’я заснований на тому, що в закритій камері під дією повітряного потоку від вентилятора перо і пух піднімаються в повітрі і в залежності від розміру і маси опускаються на різній висоті. На сортувальних машинах можна створювати повітряні потоки необхідної сили. Діаметр каналів для повітря і пера можна регулювати: при їх звуженні зростає сила всмоктування, при розширенні знижується швидкість повітряного потоку.

На першій ділянці сортувальної машини (барабані) знизу розташований перфорований лист, через який проходять тверді залишки з пір’я після мийки, великі і важкі пір’я, а також інші залишки з барабана. У той же час невелике пір’я і пушинки пролітають далі в залежності від встановленої сили потоку. Вентилятор розташований на задній стороні машини: найлегші пір’я і пушинки опускаються біля вентилятора, а більш важкі пір’я відразу потрапляють вниз.

Ширина сортувальної машини визначає її продуктивність. Якісне сортування залежить від висоти і довжини машини. Залежно від мети сортування вибирають відповідний тип сортувальної машини. Для сортування сирого пера найбільш придатні чотирьохкамерні сортувальні машини, які поділяють перо-пухову сировину на п’ять фракцій.

Після сортування перо за розміром збирається в нижній частині камер. Вивантаження можна робити за допомогою вакууму прямо в мішки або в збірний бункер.
Сортувальну машину можна відрегулювати так, що в барабані залишиться тільки пухова сировина, придатна для набивання подушок і ковдр. Якщо в першу камеру потрапляє невелика ількість пера з твердими стрижнями, тоді цю фракцію повторно сортують.
Пір’я з твердими і напівтвердою стрижнями, які залишилися в барабані, після подрібнення підходять для набивання матраців або для додавання в недорогі спальні або декоративні подушки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *