Натуральний пух забезпечує приблизно в три рази більше тепла на одиницю об’єму в порівнянні з навіть кращими синтетичними матеріалами, які можуть збиватися в грудки. Згодом це може привести до утворення холодних порожнин, в той час як пух постійно рухається, рівномірно розподіляється по виробу і захищає нас від холоду.
Пір’я і особливо пух мають відмінні гігроскопічні і ізоляційні властивості, забезпечуючи тим самим в якості наповнювача оптимальний клімат в порожнині шару ковдри, спальника або пухового одягу. Люди в нічний час можуть втратити приблизно від 0,2 до 0,5 літрів води з поверхні нашої шкіри. Пух, на відміну від поліефірних волокон, вбирає вологи в 14 разів більше. В основному це і є причина того, що багато людей, які використовують синтетичні ковдри для сну в нічний час скаржаться на пітливість. Пух і пір’я поглинають випаровування людини під час сну і випускають їх через поверхню напірникового полотна в навколишнє повітря. Таким чином, ліжко і постіль лишаються сухими.
Синтетичний пух має набагато вищий показник відношення вага-тепло, ніж пух, тобто він повинен бути важчий, щоб досягти такого рівня теплозахисту, як натуральний пух.